ארכיטקטורה פרוייקט גמר

  טל שמואל
  Tal Shmuel

  talshmuel.arch@gmail.com
  talshmuel1992.wixsite.com/mysite

  כלואים

  בית הסוהר מהווה מרחב פיזי, מנותק מסביבתו ובעל יכולת שליטה מוחלטת בתנועות אליו, ממנו ובתוכו. הארכיטקטורה מקיפה את האסיר ומביאה לפגיעה בכוחו ולעיתים גם בזהותו. אך גם כאשר אסיר מסיים לרצות את עונשו ומשתחרר מבית הסוהר, זה עדיין מוצא עצמו כבול לסורגי הטרוטופיה תרבותית וחברתית. ישנו כשל בשיקום אסירים בארץ. מדד הרצידיביזם מוכיח זאת בכך שכ-41 אחוזים מקרב האסירים המשוחררים חוזרים לכליאה פעם נוספת, בתוך פחות מ-5 שנים מיום השחרור. בנוסף, את העלות הישירה משלמים כל אחד ואחת ממשלמי המיסים, מדובר בסכום של יותר ממיליארד שקלים מידי שנה.

 מדיניות הכליאה הופכת לפחות רלוונטית, איננה מפחיתה עבריינות ודורשת תקציב גדול. עלינו לאמץ התנהלות שונה אשר מתאימה את עצמה למצב העגום. פרויקט זה מתמקד בשילוב. שנועד לטפל ברתיעה שיש לחברה מאותם אסירים משוחררים ומציע שיקום ראוי עבורם. הצעה זאת בוחנת כיצד ניתן לשלב בתוך ׳הבלוק העירוני׳ מגורים לצד תכנית שיקומית בשיתוף משפחות מלוות, אשר מכילה בתוכה מרכז גידול והדרכה של מערכות אקוופוניקה. ישנה התאמה למאפייני הבניה והמגורים בני זמננו, מתוך רצון לשמור על ערכים כמו פרטיות ואנונימיות של המתגוררים דרך שימוש בתכנון מאופק.

  ארכיטקטורה בריאות חברה וקהילה חדשנות
  project-image-2
  project-image-2
  project-image-3
  project-image-4

  הצעות נוספות:

  ‎⁨עיתון נחלה⁩
  Discontent of Design
  מינים אנדמיים לישראל
  לימבו
  One Shot
  בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖ בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖ בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖ בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖

  אפיון ועיצוב: Re-Levant

  פיתוח: Tranquilo