ארכיטקטורה פרוייקט גמר

  רתם קינן
  Rotem Kenan

  rotemkenan@gmail.com
  rotemkenan.com/

  המוזיאון כאירוע עירוני

  המוזיאון מתפקד כמוסד בעל השפעה רבה אשר מנסח, ממיין ומציג אובייקטים בעלי ערך היסטורי, תרבותי וחברתי.
 השפעתו הנרחבת מגדירה שפה מרחבית – חברתית תוך ארגון ושליטה בקנון. 
 הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא פירוק המוזיאון לכדי הפרוגרמות המרכזיות שלו - אוסף, תצוגה ומחקר, תוך פיזורן בעיר מתוך הבנה שאלה יטיבו עם המוזיאון עצמו, המבקרים בו, והעיר. 
 "בית האוסף" שממוקם ב‘בית הדר‘ בתל אביב יכיל את פרוגרמת האוסף – יתן במה לצריכה של אמנות בצורה אנציקלופדית ודמוקרטית, וכן יספק למבקר את האפשרות, לבחור ולמיין באופן שאינו נרטיבי.
 היצירות שנמצאות בבית האוסף ישונעו ברחבי תל-אביב באמצעות משאיות – דרכן יהיה ניתן לצפות ביצירות ולהיחשף לתהליך שעד כה לא היה חשוף. משאיות אלו יסעו בצירים מרכזיים בעיר, וייצרו מעין תהלוכה, פרפורמנס או טקס עירוני שמייצר חווית צריכת אמנות יום-יומית יותר, אך עם זאת מאפשרת לנו ”לחגוג“ את האמנות ולהנות ממנה, גם מחוץ לכותלי המוזיאון. 
 מערכי השינוע, יובילו את היצירות אל חללי התצוגה והגלריה הקיימים בעיר, כל גלריה וחלל תצוגה, בעלי אופי שונה ולהן הזכות להציג את היצירות על פי בחירתו החופשית של האוצר, ללא התחייבות לנטל הכבד של האוסף, הן מההשלכות הפיזיות שלו, והן מההשלכות האוצרותיות והאידיאולוגיות. 
 כך מוענקת למוסד המוזיאלי דריסת רגל משמעותית יותר בעיר, הזרקור מופנה לחלקים שהיו בעבר מוסתרים או שוליים, מה שמאפשר למוזיאון להיות שקוף יותר, דמוקרטי יותר ונגיש יותר.

  אורבני ארכיטקטורה מקומיות עיצוב תל אביב
  project-image-2
  project-image-2
  project-image-3
  project-image-4
  project-image-5
  project-image-6
  project-image-7
  project-image-8
  project-image-9

  הצעות נוספות:

  מכיל מוכל- ניפוח זכוכית על ידי אדים (מחקר ופיתוח)
  לאלן, מי שלא תהיה
  PlastiFantasti – Using Plastic Better
  בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖ בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖ בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖ בצלאל בוגרי.ות 2020 ↖ Bezalel Graduates 2020 ↖ بتسلئيل خريجي/ات 2020 ↖

  אפיון ועיצוב: Re-Levant

  פיתוח: Tranquilo